سبد خريد شما : 0
?>

کتاب طنز اومبرتو اکو

این کتاب مجموعه‌ای از طنزها و یادداشت‌های اکو است که غلامرضا امامی به طور مستقیم از ایتالیایی به فارسی ترجمه کرده است.
شاید باورش سخت باشد

شاید باورش سخت باشد که اومبرتو اکو جستارهای طنز بنویسد. اما او طنز نوشته و اتفاقا طنزهایش هم شیرین است که مخاطب آنها در ظاهر نوه او و در اصل همه مردم است چون اشتراکاتی به آنها دارد.

مثلاً اکو در نامه به نوه‌اش که درباره چگونگی استفاده از اینترنت و فضای مجازی از طریق تبلت است، می‌گوید: «فقط می‌خواهم به تو توصیه کنم، الان که داری از تبلت استفاده می‌کنی، این عمل می‌تواند برایت مفید باشد. نمی‌خواهم به تو توصیه کنم که این کار را نکنی، البته نه به این دلیل که به نظرت مثل یک پیرمرد احمق به نظر نرسم، بلکه چون خودم هم از اینترنت استفاده می‌کند.»

این اثر شامل ۴۵ مقاله است که با عبارت «چگونه…» آغاز می‌شود و عنوان برخی از مقالات کوتاه این کتاب عبارتند از: چگونه وقتمان را بگذرانیم؟، چگونه از سه نقطه (…) استفاده کنیم؟، چگونه می‌توان از آیین یک نرم‌افزار آگاه شد؟، چگونه در خانه به فلسفه بپردازیم؟ و… گفتنی است کتاب «چگونه با ماهی قزل‌آلا سفر کنیم؟» نوشته امبرتو اکو با رعایت حقوق کپی رایت و پرداخت حق ناشر ایتالیایی در ایران در انتشارات کتاب کوچه منتشر شده است.

«نامه اومبرتو اکو به نوه‌اش و نسل نو» نخستین یادداشت منتشر شده در کتاب و «چگونه با آرامش برای مرگ مهیا شویم؟» آخرین یادداشت است.

 

منبع: خبرگزاری رادیوصبا